Jak stosować kolagen

Kolagen Naturalny lub Kolagen NatywnyKolagen Natywny i Kolagen Naturalny są wyjątkowymi produktemi kosmetycznymi o bardzo szerokim zakresie działania. Żeby były skuteczne wymagane jest minimum wiedzy na ich temat i odpowiednie stosowanie. Z przyjemnością je niniejszym przedstawiamy. Chcemy z całą mocą wypływającą z doświadczenia podkreślić, że znaczna większość osób, które zraziły się do nich albo źle ich stosowały, albo niesystematycznie albo oczekiwały zbyt dużych efektów, których żaden kosmetyk an świecie nie jest w stanie spełnić...

Wskazówki stosowania kolagenu:

Zalecamy systematyczne i profilaktyczne stosowanie żeli kolagenowych tuż przed trzydzieską, kiedy nasz organizm zwalnia produkcję kolagenu ustrojowego, ale jeszcze nie pojawiły się zmarszczki. W tej roli jest wyśmienitym preparatem, który powstrzyma ich pojawianie się na bardzo długie lata, jeśli nie dekady. W przypadku jednak stosowania Kolagenów Colway na już powstałe zmarszczki, to powinniśmy uzbroić się w cierpliwość. Kuracja kolagenowa, bo tak najlepiej nazwać stosowanie kolagenu na skórze, powinna trwać minimum 4 miesiące jeśli zależy nam na efektach przeciwzmarszkowych. W tym bowiem czasie dochodzi do naturalnej wymiany włókien kolgenowych w skórze i możemy zaobserwować widoczny wpływ na zmarszczki. W międzyczasie zaobserwujemy inne pozytywne zmiany, takie jak lepsze nawilżenie, regulacja pH skóry, pracy gruczołów potowych i łojowych, wygładzenie, skóra staje się aksamitna i delikatna w dotyku i ma zdrowszy wygląd.

Dla zoptymalizowania efektu działania Kolagenu Natywnego lub Naturalnego zalecamy stosowanie kosmetyków z serii Colway, które na drodze wieloletnich analiz zostały tak dopasowane technologicznie, żeby potęgowały regeneracyjne i pielęgnacyjne działanie kolagenu. 

Samo stosowanie kolagenu jest bardzo proste. Trudna może być tylko systematyczność, która jest tutaj bardzo ważna. Kolagen nie tyle nakładamy, co nasycamy nim skórę. Stąd też rozprowadzamy tak grubą warstwę, jaką skóra jest w stanie wchłonąć. W praktyce jest to możliwie jak najcieńsza warstwa, jednak pamiętajmy, że chłonność kolagenu przez skórę zmienia się. Jeśli wchłania się grubsza warstwa, to znaczy, że skóra potrzebuje kolagenu i możemy swobodnie nakładać grubszą warstwę do czasu, kiedy pojawia się białe złuszczenie na skórze. Oznacza to, że nałożyliśmy albo zbyt grubą warstwę jednorazowo, albo skóra osiągnęła już na tyle wysoki stopień nasycenia kolagenem, że nie potrzebuje go już tyle. Stosujemy wtedy odpowiednio cieńszą warstwę. Na początku terapii kolagenowej lub podczas np. oparzeń (także słonecznych) chłonność skóry jest większa. Z czasem maleje, co powinno nas cieszyć. Skóra ma swoje naturalne ograniczenia chłonności i nie przezwycięży się tego kładąc tylko grubszą warstwę. 

Czynniki zwiększające chłonność kolagenu przez skórę: 

- peeling - 2-3 razy w tygodniu - zwiększają absorbcję substancji aktywnych nawet o 50% (zachęcamy do użycia świetnego Peelingu enzymatycznego Colway), 

- masaże - masaże, oklepywanie lub przyciskanie skóry, czyli tzw. "wpracowywanie" kolagenu (dodatkowo pobudza to krążenie w skórze), 

- kąpiele - opisaliśmy to niżej. 

 

Uwaga! Kolagen Natywny różni się od Kolagenu Naturalnego gęstością. Jest ok. 2 razy gęściejszy, przez co stosujemy go mniej, w praktyce 1 pompkę na aplikację. Większa jego gęstość wymaga używania przez nas większej ilości wody. 

Z kolei Atelokolagen ma niezwykłą zdolność penetrującą skórę i wymaga mniejszej ilości wody. Jest mistrzem wchłaniania się wśród żeli kolagenowych. 

Uwaga! Kolagen Colway (niezależnie który wybierzemy) powinniśmy zawsze przykryć kremem. Kolagen nie jest kremem, ale bardziej odżywką do skóry, którą stosujemy przed kremem. Działa on głęboko wewnątrz skóry, a nie jak krem na zewnątrz. Niezastosowanie kremu powoduje, że pozostawiamy skórę nieochronioną przed zewnętrznymi czynnikami środowiska. 

Jak często stosować?

Najlepiej 2 razy dziennie rano i wieczorem. Rano wystarczy skórę dobrze oczyścić - polecamy Kolagenowy żel do mycia Colway lub Płyn micelarny Colway - i na wilgotną jeszcze skórę nałożyć cienką warstwę kolagenu. Czekamy, aż się wchłonie (wykonując różne poranne czynności) lub jeśli czas na to pozwoli "wpracowujemy" go poprzez delikatny masaż, oklepywanie lub wciskanie. Zajmie to kilka minut. Czekamy aż skóra naturalnie wyschnie, po czym możemy bez przeszkód kontynuować poranną toaletę. Kolagen świetnie przygotowuje skórę pod makijaż. 
Z kolei wieczorem przeciwnie, poświęcamy skórze więcej uwagi. Stosujemy peeling, masaże, kremy, maseczki lub balsamy. W weekendy zaś lub urlopy warto pozwolić sobie na dodatkową aplikację w środku dnia, ale z doświadczenia wiemy, że jest to możliwe tylko w pierwszych tygodniach kuracji kolagenowej, gdyż skóra nasyca się kolagenem i zwiększając swoją gęstość nie potrzebuje go już tyle.

Twarz, szyja i dekolt

Po oczyszczeniu, na wilgotną jeszcze  skórę nakładamy cienką warstwę kolagenu ruchami zgodnymi z układem mięśni. Wklepujemy delikatnie i czekamy, aż się wchłonie w ciągu kilku minut. Pojawinno pojawić się uczucie ściągania skóry. Jest ono pożądanym efektem. Nakładamy krem w zależności od zapotrzebowania skóry. Polecamy kremy Colway, których mamy już bogaty wybór, gdyż ich składniki zostały dobrane tak, żeby spotęgować działanie żelu kolagenowego. Jeśli zdecydujesz się na krem innej firmy pamiętaj, żeby nie zawierał: cynku, ceramidów i retinolu, gdyż osłabia to wchłanianie się i działanie regeneracyjne kolagenu. 


Na te części ciała zalecamy Atelokolagen Colway, Kolagen Natywny Colway lub Kolagen Naturalny Platinum, gdyż daje lepsze efekty kosmetyczne i wchłania się praktycznie w 100%. Kolagen Naturalny Platinum i Kolagen Natywny Pure cechują się największą czystoscią. Z kolai Atelokolagen i Kolagen Natywny Gold są wzbogacone o dodatkowe cenne substancje aktywne. Jeśli nie wiesz, który z nich jest najlepszy dla Twojej cery, prosimy o kontakt, chętnie doradzimy. 

Oczy

Powieki i okolice oczu mają najdelikatniejszą skórę i najcieńszą warstwę tłuszczową, przez co najszybciej pojawiają się w ich okolicy zmarszczki. Warto jest zadbać o tą okolicę. Kolageny Colway sprawują się w tej roli wyśmienicie.

Uwaga! Ze względu na zawartość kwasu mlekowego, może nastąpić podrażnienie spojówek, jeśli jakaś ilość dostanie się do oka. Uważajmy też w przypadku Kolagenu Natywnego Gold, gdyż zawiera on bardzo cenne, ale potencjalnie drażniące oczy substancje aktywne. 

Do pielęgnacji okolic oka stworzyliśmy 2 wyśmienite kosmetyki: Eliksir pod oczy Colway oraz Nawilżająco-liftingujące serum pod oczy Colway. Kiedy zaopatrzymy się w 2 produkty jednocześnie Serum stosujemy rano, a Eliksir na noc

Uwaga! Nie używamy ich razem, gdyż taka ilość substancji czynnych może prowadzić do podrażnienia skóry. 

Ciało

Podobnie nakładamy na całym ciele zawsze po kąpieli lub prysznicu, gdyż wtedy otwarte są pory i skóra lepiej wchłania kolagen. Wcieramy używając szczotki lub gąbki, w skórę jeszcze wilgotną ruchami masującymi zgodnie z układem mięśni w kierunku serca. Używamy Kolagenu Naturalnego Silver lub Graphite.

Dłonie i paznokcie

Dłonie są wizytówką każdej kobiety. W ich przypadku kolagen potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Na umyte mydłem i wilgotne jeszcze dłonie nakładamy Kolagen Naturalny Silver lub Graphite. Później wcieramy krem nawilżający - polecamy specjalnie do tego stoworzony Krem do rąk Colway, który świetnie nawilża, a nie pozostawia uczucia tłustości na dłoniach. Stosujemy tak często jest to możliwe. 

Kolagen leczy praktycznie wszystkie choroby paznokci. Należy je wprost kąpać w kolagenie, gdyż w ich przypadku nie istnieje pojęcie przedawkowania. Nie musimy zmywać kolagenu z płytek paznokci, można nakładać lakier bezpośrednio na niego.

Włosy

Silne i mocne włosy nie zależą tylko od używanego szamponu i odżywki, ale także (jeśli nie przede wszystkim) od diety. Do ich wzmocnienia zlecamy zdrową dietę lub systematyczną suplementację 2 kapsułkami Colvity dziennie z witaminą C-olway.

Kiedy upewnimy się, że nasze włosy są odpowiednio odżywione od wewnątrz możemy przejść do ich pielęgnacji zewnętrznej. W tym celu wprowadziliśmy pełne bogactwo produktów począwszy od kolagenu, przez szampony, po odżywki.  

Kolagen Naturalny Graphite możemy stosować jako odżywkę, maseczkę lub płukankę. Niewielką ilość kolagenu (1-2 ml) rozpuszczamy w niewielkiej ilości ciepłej wody ok. 35-37oC i taką mieszankę wcieramy we wcześniej umyte i mokre jeszcze włosy i skórę. Czekamy ok. 20 minut. Możemy także moczyć włosy w ciepłej wodzie o takiej samej temperaturze i rozpuszczonym w nie kolagenie przez 10-15 minut. Po tych czynnościach kolagen można zmyć lub zostawić - wysuszyć włosy bez spłukiwania. W takiej sytuacji będzie się on zachowywał jak dobra pianka do włosów - uelastyczni je i pomoże w utrzymaniu nadanej fryzury i wizualnie powiększy ją. Co ważne, włosy nie będą wyglądały jak brudne, gdyż wniknie do ich środka usztywniając je.

Wprowadziliśmy ponadto fantastyczny Szampon zagęszczający włosy - jedyny na rynku szampon oparty o aktywną formę diosminy, która przyśpieszając krążenie w cebulkach włosów powoduje ich lepsze odżywienie i wzmocnienie. W efekcie już po kilku użyciach widzimy znaczące ograniczenie wypadających włosów a po kilku miesiącach systematycznego używania wzrost nowych i zagęszczenie włosów. 

Kąpiele kolagenowe

Skuteczność kąpieli kolagenowych jest bardzo wysoka. Jeden seans pozwala jednorazowo wchłonąć tyle kolagenu, co kilkanaście aplikacji naskórnych. Niewielką ilość kolagenu (1-2 ml) rozcieńczyć w naczyniu z letnią wodą. Roztwór wlewamy do ciepłej wody o temperaturze zbliżonej ludzkiemu ciału ok. 36-37oC. W tej temperaturze potrójna helisa łagodnie despiralizuje się, a peptydy mają ułatwioną drogę do przenikania przez naskórek, gdyż ciepła woda powoduje otwarcie porów skórnych. Kąpiel powinna trwać ok 10-15 minut. Optymalne są wanny z aparatami do kąpieli perełkowych z ozonem. Ze względu na cenę zalecamy Kolagen Naturalny Graphite (chociaż można używać każdy inny). 

Colvita

Colvita jest kolagenem w kapsułkach. Zarejestrowana jest jako suplement diety, dlatego też jej dzienne zapotrzebowanie jest regulowane przez normy RDA. Norma ta przewiduje dzienne spożycie witaminy E na 30 mg, a limit suplementacji na 10mg. W Colvicie jest 6 mg witaminy E, stąd producent zobowiązany jest wprowadzić dzienne ograniczenie do 2 kapsułek. Jednak rozbieżność w badaniach dla zapotrzebowania na witaminę E w literaturze jest wyjątkowo duża, bo od 30-200mg na dzień, więc stosowanie większych ilości Colvity można traktować jako bezpieczne. Jedynym wyjątkiem są osoby z nadczynnością tarczycy, które nie powinny przekraczać 2 zalecanych kapsułek dziennie ze względu na zawartość alg morskich, które są bogatym źródłem jodu stymulującego czynności tarczycy. 

Kapsułki zażywamy podczas lub po posiłku, ze względu na witaminę E, która rozpuszcza się i wchłania tylko w tłuszczach. Najlepiej rano przy śniadaniu i wieczorem przy kolacji. 

Nie zalecamy ograniczenia do 1 kapsułki dziennie dla osób dorosłych lub nieregularne stosowanie, gdyż jest to ilość za mała, żeby przyniosła widoczne efekty. Takie ograniczenie może rozczarować, co do skuteczności Colvity.

Uwaga! Kolagen w kapsułkach Colvita powinien być stosowany zawsze z witaminą C. W tym celu wprowadziliśmy jedną z kilku dostępnych na rynku w 100% naturalną Witaminę C-olway, która charakteryzuje się rekordową ilość 200mg czystej i naturalnej witaminy C w 1 kapsułce. 

Błędy stosowania kolagenu

Jak już wspomnieliśmy większość osób, które zraziły się do kolagenu, źle go stosowały. Najczęstsze błędy, jakich warto unikać to: 
1. Oczekiwanie błyskawicznych efektów i zniknięcia wszystkich zmarszczek. Potrzebujemy po pierwsze czasu, ok 4 miesięcy, żeby widzieć efekty złagodzenia zmarszczek, po drugie kolagen nie zniweluje wszystkich rodzajów zmarszczek. Najskuteczniejszy jest na zmarszczki suche. Zmarszczki mimiczne potrafi złagodzić, ale ich nie usunie. Jedynym skutecznym sposobem ich likwidacji są inwazyjne metody ostrzykiwania. Niestety...
2. Przetrzymywanie Kolagenu Naturalnego w złych warunkach. Przegrzanie go powoduje rozpad helis kolagenowych i stopniową utratę właściwości bioaktywnych. Przypomnijmy temperatury występowania kolagenu to 5-28oC. 

Uwaga! Kolageny Natywne są odporne temperaturowe (wytrzymują temperatury nawet powyżej 50oC)
3. Nakładanie zbyt grubych warstw. Niektórzy klienci nakładają za grube warstwy, przez co kolagen złuszcza się na skórze i pod makijażem - po prostu marnuje się. Nakładając zbyt grubą warstwę nie przyśpieszymy jego działania.
4. Niesystematyczność.

Czynniki hamujące działanie kolagenu

1. Nieregularny tryb życia, zła dieta, używki - szczególnie palenie papierosów, słodycze.
2. Palenie papierosów. Nikotyna zabija w organizmie witaminę C, która warunkuje powstawanie kolagenu. To dlatego palacze mają charakterystyczne zmarszczki wokół ust oraz wysuszoną cerę - w ich skórze brakuje kolagenu, gdyż utrudniona jest jego synteza. W przypadku palaczy, aplikacja kolagenu może przynieść znikome efekty, ze względu na brak witaminy C. Dlatego też jeśli rzucenie palenia jest zbyt trudne zalecamy wzbogacenie diety witaminą C lub jej suplementacja.
3. Braku sportu lub w ogóle ruchu.
4. Stosowanie kremów nawilżających z cynkiem, ceramidami lub retinolem po aplikacji kolagenu.

end faq

 

 

RECOMMENDED COLWAY PRODUCTS

Ganocord
Your price: £ 41.49 each
Vitamin C-olway
Your price: £ 24.99 each
Collagen toothpaste
Your price: £ 10.49 each
Hair Thickening Conditioner
Your price: £ 24.49 each

Do you need any help? Do you have any question? Don't hesitate to contact us:

Mobile phone: +44 7783443841
FaceBook: https://www.facebook.com/COLWAY-Be-young-healthy-fish-collagen-514247375366765/